Jacek Jakubowski | Grupa TROP
Problematyka pracy z małymi grupami jest przede wszystkim domeną psychologii.
(…) refleksja nad człowiekiem i jego społecznym funkcjonowaniem liczy sobie tyle lat, ile historia ludzkości. Nasi dalecy przodkowe kierowani społecznym instynktem oraz intuicją od zarania dziejów wykorzystywali potencjał małej grupy.
Siadywali w kręgach, w których snuli opowieści, podejmowali ważne decyzje, świętowali, bawili się i tworzyli, praktykowali religijne rytuały czy leczyli niedomagających współplemieńców. Grupy pozwalały skuteczniej osiągać różnorodne cele, budowały tożsamość i w tym sensie stanowiły podstawę przetrwania.
(fragment przedmowy)
Ryszard Kulik bardzo wnikliwie analizuje swoją drogę trenerską, kolejne odkrycia i subtelnieoddaje proces dojrzewania do własnego stylu prowadzenia treningów interpersonalnych.
Dzięki temu w książce uchwycone jest coś, co trudno często oddać w opisach czy logicznych wywodach.
Siłą książki jest wnikliwa, osobista analiza wpływu na metodologię treningu interpersonalnego ważnych autorów (głównie amerykańskich) i polskich twórców tego nurtu.
Książka jest ważną pozycją dla rozwijającego się środowiska trenerskiego, ale też ciekawym materiałem dla specjalistów różnych dziedzin środowisk zajmujących się rozwojem ludzi i zmianami w cywilizacji.
Ryszard Kulik – doktor psychologii, trener rekomendowany przez PTP. Prowadzi grupy w ramach edukacji psychologicznej i ekologicznej oraz treningi interpersonalne. Współzałożyciel Fundacji „Klub Myśli Ekologicznej”. Członek redakcji miesięcznika „Dzikie Życie”. Autor książek o relacji człowiek–natura. Miłośnik prostego życia poza głównym nurtem cywilizacji, rowerzysta i włóczykij.
AUTOR: RYSZARD KULIK
ROK WYDANIA: 2021
LICZBA STRON: 381
WYDANIE: 1